Jak przygotować się do zdjęć dziecięcych i brzuszkowych?

Zawsze, przy okazji sesji noworodkowej czy sesji dziecięcej, proponuję rodzicom wspólne, rodzinne zdjęcie. Jest to przecież pamiątka na całe życie, i nawet nie tyle dla rodziców, co dla samego małego modela. Warto zatem pomyśleć o tym, jak przygotować się do zdjęć.

Rodzicom proponuję uniwersalne zestawienia ubioru: jednolita koszula, t-shirt, jeansy. Mamy zawsze świetnie prezentują się w zwiewnych sukienkach. Dobrze jest mieć też coś na przebranie. Często realizuje ujęcia na ciemnym tle – wobec tego doskonale sprawdzi się również czarny t-shirt. Warto dopilnować, by na ubraniu nie pojawiły się żadne zbędne nadruki czy logotypy. Można też zaaranżować takie zestawienie, które kolorystycznie będzie współgrać z wystrojem mieszkania. W końcu, jeśli zdjęcia będą zdobić wnętrza domu czy mieszkania, powinny spójnie współgrać z całością.

Taka sama zasada dotyczy zdjęć brzuszkowych. A jeśli rodzice posiadają jakieś wyjątkowe hobby, wszelkie akcesoria z tym związane są mile widziane. W miarę możliwości również mogą zostać wykorzystane do sesji.